Sayfalar

24 Mart 2014 Pazartesi

Tatlı Pazartesi | Piknik Keyfi!


Nihayet bahar geldi!
Mart ayının, son haftada kazma kürek yaktırmak gibi hain planları yoksa, bundan sonra havalar hep güzel olacak diyebiliriz!
Yaz günleri için gün saymaya başlayacağımız, içimizin kıpır kıpır edeceği, baharın tüm coşkusunun ruhumuza dolacağı şu günlere uygun bir Tatlı Pazartesi yapayım dedim bu hafta.
Yine bir Pinterest panomu konuk etmiş olacağım aslında.
Piknik!

Sizleri bilemem ama ben, küçücük bir sandviç ya da ekmek üstü peynir bile olsa elimdeki, açık havada bir şeyler yiyip içmeye bayılırım... Mekanların dış kısımları, sahiller ya da çayır çimen.
Temiz havayı soluyarak yemek yemek bence çok zevkli. Hele de açık havada demlenmek!
Kim rakısını, şarabını, birasını mis gibi havada içmeye hayır diyebilir?

Neyse. Çok uzatmayayım, sonuçta bu bir Tatlı Pazartesi postu. Ben gevezeliği bırakacağım, görseller konuşacak.
Gerek kumsalda, gerek otta bayırda kurulmuş piknik sofralarına yer verdim bu hafta.
Hem bahara, hem de yepyeni bir haftaya merhaba derken içimiz açılsın biraz...
Sizi, Pinterest'teki "Picnic" panoma göz atmak için buraya, bütün panolarıma bakmak isterseniz de buraya alayım.
Herkese miss gibi, uçuş uçuş bir hafta dilerim!


2 yorum:

  1. Nedense ülkemizde mangalsız, dumansız, topsuz, pijamasız piknik kültürü pek yok :) Hani senin de fotoğraflarda paylaştığın, peynirli, şaraplı, meyveli sandiviçli ve bol sohbetlisi olmuyor. Yapmak lazım aslında... Sakin sakin çimlere uzanmak ya da deniz kenarı... Sahi, çim var mı İstanbul'da? Ya da oltasız, temiz bir sahil şeridi?

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Mangal da büyük keyif aslında ama ıssız, ücra bir yer bulacaksın, arkadaşlarınla grupça gideceksin... Yabancılar olmayacak, o zaman süper... ;) İstanbul'da ben çocukken annemlerin kalabalık arkadaş grubuyla Belgrad ormanlarının işte böyle kuytularına giderdik, çok zevkliydi... Şimdi mesela Adalar'ın deniz gören yeşillik bölgelerine gidilebilir.... Aslında sevdiğin arkadaşlarla olduktan sonra, bir iki cız bız, bir kaç şişe şarap vs... her yeşilliğin keyfi çıkarılabilir...

      Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...