Sayfalar

18 Ocak 2016 Pazartesi

Tatlı Pazartesi | Ah Şu Sözler!


Yeni haftadan herkese merhaba!

"Siz hiç sözleri toplar mısınız?" diyerek, bu senenin ilk Tatlı Pazartesi'sine hızlı bir giriş yapayım. :)
Belki birçoğunuz güzel görselleri, fotoğrafları biriktiriyorsunuzdur, bunu ben de yapıyorum.
Ben ayrıca, internette bulduğum, hoşuma giden, bazen beni motive eden, bazen de güldüren, kısaca bana keyif veren sözleri de topluyorum. Hatta Pinterest'te bununla ilgili bir panom da var. Ve çok daha fazlası da bilgisayarımdaki bir klasörde mevcut.

Bazıları belki kişisel gelişim kitaplarından fırlamışçasına yüksek dozda "gaz" içeriyor olabilir. :) 
Bazıları da eminim sizi güldürecek, yeni haftaya başlarken, hatta yeni yılın başlangıcı sayılacak bu haftalarda size iyi gelecek, keyfinizi yerine getirecek ve hatta belki motive edip, ilham verecektir.

"Motive olmak için elalemin sözlerine ihtiyacım yok." diyecek olan kalıpçılar da çıkacaktır, haksız mıyım? (Hadi itiraf et, tam diyecektin, içinde kaldı di mi? :)

Eh tabii ki kimse hayatını bir başkasının sözü üzerine kurmuyor. Ama nasıl güzel bir müzik duygularınızı hareketlendirip, bazen de düşüncelerinizi yönlendirebiliyorsa, baktığınız güzel bir fotoğraf bir anda kafanızda çok başka kapıların açılmasına neden olabiliyorsa (bana olur bazen), biz söz, bir cümle de - hele de doğru zamanda, ona ihtiyaç duyduğunuz bir zamanda karşınıza çıkıyorsa - pek tabii sizi çok etkileyebilir hatta belki de hayatınızın akışını bile değiştirebilir.

Neden olmasın?


Mesela aşağıda göreceğiniz cümlelerden birisini ben 2015'e girerken kendime motto edinmiştim.
"Enjoy it. Because it's happening."

Ajandamın ilk sayfasına yazdım ve sene boyunca ne zaman ihtiyaç duysam kendime bu cümleyi hatırlattım.
Çok da iyi oldu.:)

Evet, fazla uzatmadan sizleri sözlerle başbaşa bırakayım. Bu, birinci bölüm. Başka bir hafta, ikinci bölümünü de yayınlayacağım.
Bu arada, sözler ingilizce. Çünkü ben onları öyle topluyorum hep. Türkçeleri pek yok elimde, affola.

Yolunuzu bildiğiniz ya da bulduğunuz bir yıl olsun 2016.
Herkese sevgiler.


2 yorum:

 1. Ben öyle değilim motive olmak için güzel sözler duymayı severim, eline sağlık Eylül'cüğüm, ençok garsonla ilgili olanı sevdim. Ve kesinlikle doğru olduğuna inanıyorum.
  Sevgiler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Garsonla ilgili olanı ben de çok sevdim ve kendimi bildim bileli, garsonlara ya da kendine hizmet eden kişilere kötü ve ters davranan insanlara uyuz olurum, aşırı kompleksli olduklarını düşünürüm.
   Yayını beğenmenize sevindim Müjde Abla'cım. Sevgiler. :)

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...