Sayfalar

15 Aralık 2016 Perşembe

Seni Saymıyorum Fazıl Sayİnsanım diyorsan, hele de medeni bir bireyim diyorsan, yaratılmış ve en az senin kadar yaşamaya hakkı olan her canlıyı sayacaksın Fazıl Say.

Hele de halka mâl olmuş bir kişiysen, üç düşünüp bir konuşacaksın ki, şu dünyada belki de yaratılmış en muhteşem canlı olan, sevgisi ve dostluğu ile tüm insanlara örnek olması gereken köpekleri, “çöplerle” aynı kefeye koyma gafletine düşmeyeceksin.

HOŞT dediğin köpeğin, aslında sadece sana başını okşatmak için, senden bir nebze yakınlık almak umuduyla yanına yaklaştığını bileceksin.
Köpeklerin, ne yazık ki her insanı aynı sandıklarını, adam olan ile olmayanı ayıramadan, bir gram sevgi için herkesin peşine takıldıklarını ama ne yazık ki çoğu zaman hüsrana uğradıklarını bilecek, seni de iyi biri sanıp peşine takılma yanılgısına düştükleri için onları affedeceksin Fazıl Say.

Çağdaş insanın, hele de sanatçı kimliğine sahip insanın duyarlı olması beklenir. Öyle olması da gerekir. Gerçek insan ve sanatçılarla, “mış gibi” yapanların arasındaki fark ise er ya da geç işte böyle ortaya çıkar.

Sen müziğini yapmaya devam et.

Kitleleri hayran bırakmaya devam et.

Bencil ve sevgisiz olmaya devam et.

Nasılsan öyle olmaya devam et.

Zordur çünkü insanın içindeki çürüğü temizlemesi.

Sevgiden yoksun yüreğinle, tuşlara hababam basmaya devam et.

Bugüne kadar benim için çok saygıdeğer bir piyanisttin.

Bugünden sonra, üzgünüm, gözümde sıradan bir çalgıcısın,

Seni artık saymıyorum Fazıl Say.  

4 yorum:

 1. Eylül'cüğüm Fazıl Say gibi Atatürkçü, çağdaş, aydın birinden beklemezdim köpekler hakkında böyle bir cümleyi:( ne yapalım herkesin bir kusuru oluyor işte kusursuz insan yok :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de beklemezdim ama merhamet ve iyi niyet eşit dağıtılmıyor maalesef insanlara Müjde Abla'cım. :(

   Sil
 2. "Halka mâl olmuş bir kişiysen, üç düşünüp bir konuşacaksın" +1

  Hayir bir de o parkta her gun 10.000 kişi koşuyor. Hepsine kopek atlasa insan kalmaz memlekette 😁

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O parkta köpekler insanlarla ve diğer köpeklerle son derece barışık yaşıyor. Kimsenin başına bir şey geldiği yok. Tek dertleri sevilmek gariplerin. Ama içinde sevgi olmayınca ne yapacaksın...

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...